Jaký tvar? Ovalný, hranatý, mandlový?

31.08.2017

Ruce jsou naší vizitkou, proto by měly vypadat co nejlépe. Samozřejmostí jsou i upravené nehty, které jsou pro ženu symbolem krásy a ženskosti. Rozdíl ve vzhledu nedělá však jen lak, ale i tvar nehtů. Pokud si vyberete ten správný, získáte nejen elegantní vzhled, ale i vyšší sebevědomí.


Hranatý tvar nehtů

Pokud máte široké nehtové lůžko, je tento tvar nehtu ideální právě pro vás. Prsty dělá výraznými. Dejte však pozor na správnou délku, neboť kratší verze může působit na ruce poněkud robustněji. Co se týče zdobení, je ideálním typem pro francouzskou manikúru a díky velké ploše je předurčen pro různé druhy zdobení. Dovolit si můžete i syté odstíny s vysokým leskem.

Squoval (zaoblený) tvar nehtů

Je to zaoblená verze tvaru hranatého, kterou si můžou dovolit ženy všech tvarů i velikostí prstů. Je vhodný nejen pro nehty dlouhé,ale i kratší. Je ideálním tvarem pro různé druhy nail - artu. Co se týče barev, zvýrazní jej barvy krémově pastelové.

Kulatý tvar nehtů

Pokud potřebujete vytvořit dojem štíhlejší ruky a opticky ji prodloužit, volte právě tento tvar nehtů, který je ideální pro prsty kratší a baculatější. Je vhodný i pro masivnější ruku. Je to tvar dosti oblíbený, neboť na něj můžete nanášet jakýkoli barevný odstín laku. Navíc je velice praktický pro ženy, které dávají přednost manikúře, jež vyžaduje jen minimální údržbu.

Oválný tvar nehtů

Tento tvar je univerzální, je vhodný pro všechny typy prstů, působí měkce a harmonicky, prsty opticky prodlouží a zeštíhlí. Na ruce vykouzlí atraktivní vzhled.

Také je velice praktický, neboť jeho okraje jsou nejméně náchylné k lámavosti.

Mandlový tvar nehtů

Tento tvar je ideální pro štíhlé prsty a skutečně připomíná mandli. Je velmi elegantní a velice ženský. Prsty opticky zeštíhlí a prodlouží. Pokud budete vybírat laky, sáhněte do nabídky neutrálních odstínů s kovovým efektem.


Coffin (Ballerina)

Tento tvar nehtů je dlouhý, štíhlý a jemně zaoblený. Pomůže opticky prodloužit silnější prstíky. Špičku nahrazuje úzká hrana. Svým tvarem připomíná baletní botky, proto takový název. Tomuto tvaru nechají vyniknout neutrální barvy laků a jednodušší nail - art jako je zdobení kamínky nebo třpytkami.


Špičatý tvar nehtů

Chcete – li být sexy, nechte si na nehtech vykouzlit ostrou špičku. Ta navíc prsty prodlouží a zeštíhlí. Takto upravené nehty na vás zaručené přitáhnou pozornost.